Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014 – Stadiony

Chociaż nie jesteśmy kibicami piłki nożnej, a same mistrzostwa  niewiele nas interesują znalazłyśmy jeden ciekawy aspekty w tym całym szaleństwie. Przy każdej dużej imprezie sportowej tego typu przygotowanie trwają bardzo długo i obejmują bardzo wiele dziedzin. Bo igrzyska czy mistrzostwa to nie tylko same zawody sportowe ale także szereg wydarzeń i inwestycji temu towarzyszących.

Powstaje wiele dróg, hoteli, restauracji, różnych innych obiektów oraz infrastruktury, która obsługuje turystów i sportowców. Ale powstają przede wszystkim miejsca, które przez te kilka tygodni obserwuje cały świat i które są świadkami historii. Te miejsca to architektura w czystej postaci, czyli stadiony! Czasami to tylko obiekty modernizowane, częściej całkowicie nowe, zaprojektowane i zbudowane po to by rozgrywać na nich te konkretne zawody.

Stadiony to właśnie ten punkt, który nas w mistrzostwach interesuje. Ogromne piękne, nowoczesne, mogące pomieścić wiele tysięcy osób i spełniające wiele przeróżnych funkcji. Co z takimi miejscami dzieje się po zakończonych mistrzostwach? To już odrębna historia. W tym wpisie przedstawię wam sylwetki 12-tu brazylijskich stadionów. Jeśli któryś z obiektów zainteresują was bardziej i uważacie że zasługuje na uwagę, dajcie znać w komentarzach, a poświęcimy mu osobny wpis.

A więc stadiony piłkarskie okiem kobiety na obcasach!

Który stadion jest waszym faworytem? Ja oczywiście mam swoje ulubione, ale ciekawa jestem waszych opinii :)

Nikola

Zapraszamy do Polubienia Nas na Facebooku : tutaj :)

Źródło: stadiony.net / wikipedia.org

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>