Orientuj się w Maju!

Od ostatniego wpisu z cyklu „Orientuj się..” minęło już sporo czasu. Dziś postanowiłam dla Was zrobić majową listę rzeczy/wydarzeń, którą chciałam się z Wami podzielić. Znajdziecie w niej wydarzenia, spotkania, książki i produkty designerskie, na które trafiłam w ostatnim czasie. Najważniejszym zbliżającym się wydarzeniem jest MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DOBRYCH PROJEKTÓW – Wroclove Design 2014! Świetnie inicjatywa, którą szkoda pominąć – także rezerwujcie w swoich kalendarzach miejsce na ciekawe wykłady. To punkt numer jeden, resztę znajdziecie poniżej – miłego orientowania się ;)

1. Wroclove Design 2014 – MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL DOBRYCH PROJEKTÓW

 

W dniach 14-18 maja we Wrocławiu, odbędzie się II edycja WROCLOVE DESIGN. Festiwal ma na celu prezentację sztuki oraz design na europejską skalę. Organizatorzy zadbali o liczne warsztaty i wykłady – ich rozpiskę możecie zobaczyć tutaj i tutaj. MFDP jest świetną inicjatywą zachęcającą do dyskusji na temat architektury, sztuki, design i biznesu.  Przedstawiane będą również projekty z szeroko rozumianego świata design. Będzie się działo! Mnie zaciekawiły wykłady „Service Design – recepta na innowacyjność w usługach. Jak to zrobić?” (Marcin Chłodnicki), „Zmiana wizerunku dzielnicy, na przykładzie przebudowy rynku Psiego Pola.” (dr inż arch. Tomasz Myczkowski) i „Zapach jako element projektowania wnętrz.” (Marta Siembab). Wybiera się ktoś z Was?

2. Kubeczek Trójnóg, Pakamera.pl, 65 zł

3. Różnokolorowa blokada drzwi  –  ZARA HOME, 99 zł

 

4. Wystawa „Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej” w Krakowie

 

Wystawa plenerowa odbędzie się w Krakowie w dniach 1-12 Maja 2014 na Rynku Głównym w Krakowie, obok kościoła św. Wojciecha. Wystawa powstała przy współpracy SARP Oddział Kraków i SARP Oddział Katowice. Prezentowane obiekty pokazują, jakie zmiany dokonały się w przestrzeni publicznej, większość z nich powstała w wyniku konkursów realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich i stanowią przykłady o wysokich walorach architektonicznych. Więcej na stonie.

 5. Taca Panton wykonana ze stali nierdzewnej, proj. Verner Panton, 924 zł6. Huśtawka COCOON, DUKA, 1 990,00 zł

 

7. WZORY III – Warszawskie Targi Designu

 

W Warszawie 24 maja 2014r. odbędzie się Trzecia edycja Warszawskich Targów Designu WZORY, w Praskiej Drukarni przy ulicy Mińskiej 65 w Warszawie w godzinach 11-23. Wstęp bezpłatny. Zostaną zaprezentowane znane, ale również premierowe, produkty z dziedzin: ekologia, food design, design dla dzieci, meble, szkło i ceramika, tekstylia, oświetlenie. Więcej na ten temat tutaj.

8. Relaksujący spray na poduszkę, Deep Sleep Pillow Spray, This Worsk, ok. 16 £


http://www.feelunique.com/p/this-works-Deep-Sleep-Pillow-Spray-75ml

9.“Rottenberg. Już trudno”, Anda Rottenberg, Dorota Jarecka, ok. 39 zł10. Odświeżacz Nature, Home&You, 29 zł

Anna

Zapraszamy do Polubienia Nas na Facebooku : tutaj :)

Źródło: wroclovedesign.pl, wzorytargi.pl, https://www.facebook.com/events/1498336400386251/, dukapolska.com, feelunique.com, krytykapolityczna.pl, pakamera.pl, home-you.com, georgjensen.com, magazynszum.pl, zarahome.com, architektura.muratorplus.pl, blog.marieedecor.pl, wydarzenia.o.pl,weheartit.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura, Design, Wnętrza, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>