Kartki Świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to najprawdopodobniej jedyny okres w roku – no może poza naszymi urodzinami – kiedy dostajemy ogromną ilość życzeń. W XXI wieku życzenia te wysyłamy głównie  sms-em lub poprzez portale społecznościowe, ewentualnie dzwonimy czy piszemy email-e.Uważam, że trochę zapomnianym, ale godnym uwagi i podtrzymania, jest zwyczaj wysyłania tradycyjnych kartek papierowych lub listów. Chociaż niektórzy twierdzą, że jest archaiczny i staromodny, moim zdaniem posiada w sobie trochę magii oraz sentymentu. Sam proces wysyłania kartki wiąże się z zaangażowaniem nadawcy. Zadał sobie trud, poświecił swój czas i swoją uwagę. Wypisał kartkę, zaadresował, kupił znaczek, wysłał. A później listonosz przyniósł ją do naszych drzwi. Taka kartka oznacz szacunek dla adresata i to, że jest dla nas ważny.

Kartki takie możemy kupić, lub jeśli posiadamy odpowiednie umiejętności i wystarczającą ilość czasu po prostu możemy karki wykonać sami! 

Jeśli w naszej rodzinie i wśród naszych znajomych przetrwał zwyczaj składania życzeń w tradycyjny sposób, to pewnie, co roku dostajemy minimum kilka takich Świątecznych kartek. Tylko, co później z nimi zrobić? Powiesić na lodówce? Myślę, że są ciekawsze sposoby ich wykorzystania. Kartki to prosta i tania, a zarazem bardzo efektowna dekoracja. Może któryś z pomysłów wykorzystacie u siebie?

Lubicie wysyłać kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia? Czy preferujecie współczesne sposoby składania życzeń? Jeśli jeszcze nie zdążyliście pójść na pocztę w tym roku, to już ostatni moment!

 Nikola

Zapraszamy do Polubienia Nas na Facebooku : 
https://www.facebook.com/pages/Architekt-na-obcasach/505853026165518
:) 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wnętrza i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Kartki Świąteczne

 1. rudecos pisze:

  Bardzo fajne pomysły na udekorowanie pokoju ;) Świątecznie xdddd

 2. ~mała-myśl pisze:

  Ale świetny pomysł :D :D Chyba wykorzystam któryś ze sposobów, zbiorę wszystkie kartki, jakie dostałam na święta i zrobię z nich ozdobę :) Ja jestem za tradycyjnym składaniem życzeń. Uważam, że życzenia na kartce mają większą wartość i zgadzam sie z tym, ze czuje sie wtedy to, że ktoś sie dla nas starał. A i my sie bardziej cieszymy, gdy dostajemy coś zaadresowanego tylko do nas ;)
  Świetna sprawa.
  Pozdrawiam.

 3. ~meandyork pisze:

  Pomysły głównie angielskie;) z kolebki celebrowania tradycyjnych kartek…

 4. curie06 pisze:

  Tak, jak byłam mała to lubiłam się w to bawić, nie powiem ;). teraz takie jest życie, że ani czasu nie ma, ani siły, zwłaszcza teraz przed świętami. Obecnie ograniczam się do składania życzeń w sieci, ale kto wie… może kiedyś jeszcze do tego wrócę…

  pozdrawiam
  filoloszka86

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>