Jarmark Świąteczny w Berlinie

Magicznym wydarzeniem w zimie są Jarmarki Świąteczne. Jarmarki Świąteczne lub inaczej Bożonarodzeniowe odbywają się, co roku w różnych miastach i cieszą się dużą popularnością. Pierwsze jarmarki świąteczne miały miejsce w Austrii pod koniec XIII wieku, później zagościły również w Niemczech – to właśnie w tych państwach są one największe i najpiękniejsze. Niektóre z nich są organizowane na małych placach, inne na znacznie większych terenach, jednak tradycja mówi, że powinny odbywać się w najstarszej części miasta. Oprócz jarmarków w Berlinie czy Wiedniu, możemy je spotkać również w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i wielu innych polskich miastach.  

Z daleka można rozpoznać piękne świąteczne stoiska mieniące się różnokolorowymi światełkami. Atrakcją na nich są produkty wyrabiane przez lokalnych rzemieślników, kolędnicy oraz oczywiście przysmaki, takie jak jabłka w lukrze czy grzane wino. Dekoracji świątecznych jest całe mnóstwo od stroików bożonarodzeniowych po bombki. Całość tworzy niepowtarzalną atmosferę zbliżającej się gwiazdki. I właśnie przed tą gwiazdką chciałyśmy Was zachęcić do takiej weekendowej wycieczki. Same miałyśmy okazję cieszyć się jarmarkiem w Berlinie, dlatego przedstawiamy Wam kilka zdjęć, właśnie z tego miasta. Zdjęcia choć trochę oddają tą magiczną atmosferę..

Anna

Zapraszamy do Polubienia Nas na Facebooku : https://www.facebook.com/pages/Architekt-na-obcasach/505853026165518 :)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Architektura, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jarmark Świąteczny w Berlinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>