Wieniec adwentowy

Dzisiaj ostatnia sobota listopada. Jutro zmieniamy kartkę w kalendarzu na grudzień. Oznacza to, że do Świąt Bożego Narodzenia pozostały tylko 24 dni! Rozpoczynamy czas oczekiwania, czyli adwent. Zainspirowani poprzednim postem pewnie kalendarz adwentowy już przygotowaliście, więc teraz ostatnia chwila by przygotować kolejną adwentową dekorację – wieniec adwentowy.Przystępując do przygotowania kalendarza, rozpoczynaliśmy od przemyślenia całościowej koncepcji na dekoracje świąteczne. Dlatego ze zrobieniem wieńca powinno już być znacznie łatwiej! Wiemy już, jakie kolory wykorzystać, jakich użyć materiałów.

Nazwa – wieniec adwentowy – sugeruje, że forma powinna być okręgiem, jednak jedyne, co jest pewne, i co musi być użyte w tworzeniu tej dekoracji to 4 świece. Pozostałe elementy to kwestia naszej fantazji i wyobraźni. Świece mogą mieć różne kolory i rozmiary, mogą być ustawione na podstawce, włożone do świeczników, postawione w doniczkach. Mogą tworzyć kwadrat, być ustawione w linii prostej lub nieregularnie porozstawiane.  Tak samo jak w przypadku kalendarza adwentowego, rozmiar dobierzmy do miejsca, w którym go umieścimy. Idealnym miejscem dla niego, będzie stolik, parapet, komoda. Jeśli dysponujemy odpowiednia ilością przestrzeni możemy również nasz wieniec zawiesić.

 A teraz garść inspiracji! Przyjemnego oglądania :)

 

Który wieniec podoba wam się najbardziej? Preferujecie klasyczne formy? A może w tym roku wykorzystacie, któryś z nietuzinkowych pomysłów?

Nikola :)

Zapraszamy do Polubienia Nas na Facebooku : https://www.facebook.com/pages/Architekt-na-obcasach/505853026165518 :)

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wnętrza i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Wieniec adwentowy

  1. Dziękuję za inspiracje:) z pewnością wykorzystam!trudno wybrać najładnieszy, ja z chęcią wieszam na ścianie lub kładę wieniec na stole w salonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>