Akcja przytul Misia!

Pomnik, do którego można się przytulić? Dlaczego nie. Pomysłodawczynią akcji jest Iza Rutkowska założycielka Fundacji Form i Kształtów. Ta nietypowa forma rzeźby wpuszczona w przestrzeń publiczną Warszawy  ma 6-metrów wysokości. Przytulanka ma gigantyczne rozmiary, aby każdy miał możliwość się na nią wdrapać, przytulić i przywołać wspomnienia z dzieciństwa. Projekty tak zwane handmade 3D przeważnie są dziwne i niepraktyczne, szokują i wytrącają z równowagi przechodniów. Jednak ich celem jest zwrócenie uwagi na miejsce, w którym żyjemy, zainteresowanie przestrzenią miejską oraz wzmocnienie integracji mieszkańców. Taka akcja z pewnością przyciągnie wiele osób i pokaże, że pomnik nie musi być nudny, brzydki i wykonany z kamienia.

Przytulankę można spotkać na Polu Mokotowskim ( między ul. Waryńskiego i al. Armii Krajowej) w weekendy 21-22 i 28-29 września. W tygodniu ,, publiczny przyjaciel” będzie się ,,przemieszczał” ulicami Warszawy, a w październiku zawita do Łodzi na festiwal designu.

Postać  Izy Rutkowskiej oraz jej inne szalone projekty postaram się przybliżyć w kolejnym wpisie :)

Źródło: www.formyiksztalty.pl, www.bryla.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Design, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>