Restauracja dla singli!

Eenmaal w Amsterdamie to pierwsza na świecie restauracja dla singli. Pomysłodawczynią projektu jest  holenderska animatorka kultury Marina van Goor. Koncepcję pomogła dopracować  agencja Vandejong. Restauracja jest typu pop-up  - pojawia się równie zaskakująco jak i znika. To druga tego typu akcja amsterdamskiej restauracji Eenmaal – po raz pierwszy pojawiła się w czerwcu 2013 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów oraz gości.

 Marina van Goor zaprojektowała restaurację Eenmaal z myślą o zmieniających się potrzebach społeczeństwa. Jedzenie w samotności staje się czymś naturalnym i nie musi oznaczać przykrej sytuacji, kojarzącej się z pustym krzesłem naprzeciwko. Posiłek zjedzony przy jednoosobowym stoliku też może być przyjemny. Specjalna oferta, jaką proponuje Eenmaal to czterodaniowa kolacja za 35 euro, możliwa dzięki wcześniejszej rezerwacji.

Wnętrze restauracji jest minimalistyczne.  Na surowych ścianach dominuje biel, podłoga wykonana jest z pospolitych beżowych płytek, a z sufitu na długich  kablach  zwisają nagie żarówki. Kontrastem do monochromatycznego tła stają się czarne stoliki. Krzesła są zarówno drewniane jak i plastikowe, a także ciemne i jasne.  Na każdym stoliku znajduje się prosta dekoracja w postaci wazonu z kwiatkiem, przypominająca szklaną butelkę po mleku, oraz prosta biała zastawa. Surowość oraz minimalizm restauracji można spostrzec już przed wejściem. Elewacja to gładkie powierzchnie płyt pomalowanych na czarno oraz duże okna biegnące wzdłuż całej jej długości. Na witrynie znajduje się tylko duże logo, oczywiście w kolorze białym. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany. Nie znajdziemy tu uroczych firan czy kolorowych zasłon – zakłóciłoby to całą koncepcję. Puste okna idealnie pasują do surowego wnętrza, zachęcają też przechodniów do wejścia, by dostrzec, co znajduje się w środku. Projektantka Eenmaal stworzyła industrialną restaurację, której z pewnością nie można zarzucić powtarzalności i nudy.

 

Wydawać się może, że nie ma nic bardziej banalnego jak stworzyć wnętrze bez nadmiernej ilości dodatków, surowe i z pozoru niewykończone. Jednak to tylko mylne wrażenie. Mniej znaczy więcej, wówczas każdy nieliczny detal zwraca uwagę. Najważniejsze to wiedzieć, kiedy przestać.    

Zapraszamy do Polubienia Nas na Facebooku :
https://www.facebook.com/pages/Architekt-na-obcasach/505853026165518
:)

źródło: Eenmaal vimeo.com

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wnętrza i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Restauracja dla singli!

  1. ~Internautka pisze:

    Dlaczego zaraz komunikować publiczności swój stan cywilny? Czy to nie powinna być sprawa prywatna?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>